Univerzita Palackého hledá podnikavé hlavy, již podeváté pomůže začínajícím podnikatelům s rozjezdem firmy

čtvrtek 1. března 2018, 09:11 - Text: OK

Olomouc (1. března 2018) – Nové kontakty, zkušenosti, zpětnou vazbu od mentorů, 80 tisíc korun do startu podnikání a potenciál získání investice. K tomu kancelář na rok zdarma. To vše si pro vítěze devátého ročníku soutěže Podnikavá hlava připravil Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci. Soutěžící z řad úplných začátečníků i zkušených podnikatelů mohou své originální nápady přihlašovat od 1. března.

Stačí, když se zájemci do 30. dubna zaregistrují na webových stránkách www.podnikavahlava.cz a sepíšou svůj podnikatelský záměr.

I letos se těšíme na inovativní podnikatelské nápady, které přijdou do naší soutěže. Její vítěz si odnese 80 tisíc korun, soutěžící na druhém místě 18 tisíc korun a soutěžící na místě třetím 8 tisíc korun. Pro zpracování co nejlepšího soutěžního příspěvku budou mít soutěžící k dispozici také odborné mentory,“ uvedl Roman Jurečka, ředitel Vědeckotechnického parku UP (VTP UP).

Porady s odborníky v průběhu soutěže pozitivně hodnotí také loňský vítěz Radek Oborný. „Příprava na soutěž, která obsahovala přednášky a workshopy, nás motivovala formulovat náš podnikatelský záměr – filtr na vodu pro cestovatele, který se už nějakou dobu převaloval v našich hlavách. Výhra nám dodala sebevědomí a chuť jít makat. Po soutěži, když jsme se intenzivně dali do vývoje produktu, mi pomohla blízkost kolegů z VTP UP, kteří kriticky nahlíželi na každý krok a radili mi, jak pokročit a čeho se vyvarovat,“ popsal svou zkušenost.

Soutěž Podnikavá hlava probíhá pod záštitou Olomouckého kraje a za finanční podpory generálního partnera České spořitelny – poskytovatele služby Erste Corporate Banking – a společnosti BA Club CZ.

Záštitu jsem nad soutěží převzal i letos, protože věřím, že inspiruje mladé lidi k podnikání a pomáhá jim zvládnout prvotní krůčky ve startu byznysu. Těším se, že i v tomto roce se přihlásí mnoho tvůrců zajímavých podnikatelských nápadů,“ uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje Pavel Šoltys.

Soutěžní klání potrvá do 31. května, kdy pořadatel slavnostně vyhlásí vítěze. Soutěžit se bude i ve speciální kategorii Podnikatel v sukni nebo Zdraví-pohyb-sport. Tři vybraní finalisté budou mít v listopadu možnost prezentovat své nápady před stovkami účastníků olomoucké konference o podnikání UP Business Camp.

Podrobné informace o soutěži naleznete na webu www.podnikavahlava.cz nebo na Facebooku Soutěž Podnikavá hlava.

Kontaktní osoba:
Mgr. Dana Jurková | marketing manager