Startuje rok oslav, během kterého si Univerzita Palackého bude připomínat 450 let své existence

Čtvrtek 22. prosinec 2022, 14:09

Olomouc (22. prosince 2022) – Je to tady: Začínáme odpočítávat! Startuje rok oslav, v němž olomoucká univerzita, založená 22. prosince 1573, oslaví 450 let své existence. A proto právě dnes spouštíme speciální web a odkrýváme první body bohatého programu.

Minulost propojená s přítomností a budoucností, to je leitmotiv roku 2023, který bude v Olomouci patřit Univerzitě Palackého. „Připomeneme si nejen bohatou historii naší univerzity a významné osobnosti, které s ní spojily své životy. Budeme ukazovat také školu živou, současnou, která vychovává nové generace studentů, jež budou určovat další vývoj naší společnosti. Příběh naši alma mater se píše již téměř 450 let a stále má svůj smysl a své naplnění. Vzděláváme, vychováváme, bádáme a snažíme se posouvat hranice lidského poznání a vědění. Proto jsme také zvolili za motto našeho jubilejního roku slova Františka Palackého, jehož jméno naše univerzita v novodobé historii nese: Silní jsme jen silou ducha,“ uvedl rektor UP Martin Procházka.

Jubilejní rok nabídne desítky nejrůznějších akcí, jen namátkou vybíráme některé z nich: ples, koncerty, výstava insignií, setkání absolventů, výlet do Palackého rodných Hodslavic nebo vydání nových publikací. „Program, který se bude průběžně doplňovat, můžete sledovat na našem speciálním webu, který jsme právě k výročí 450 let založení připravili. Spolupracujeme na něm s fakultami a součástmi univerzity a zapojení do příprav jsou také studenti,“ uvedl prorektor pro komunikaci a studentské záležitosti Vít Procházka, který je se svým týmem také organizačním garantem oslav.

Speciální webová stránka univerzitních oslav je dostupná na adrese 450.upol.cz.

Kontaktní osoba:
Egon Havrlant I tiskový mluvčí