AIA - blížící se uzávěrky přihlášek na stipendijní pobyty 2019/2020

Úterý 9. říjen 2018, 11:47 – Text: -sb-

Dovolujeme si Vás upozornit na nabídku stipendií na základě mezinárodních smluv a na blížící se termín odevzdání přihlášek.

Aktualizovanou nabídku naleznete na stránkách AIA a to buď na stránce „Výběrová řízení“ anebo „Rozpis kvót“ .

Univerzita Palackého v Olomouci má pro akademický rok 2019/2020 vypsané kvóty do následujících zemí s následujícími termíny, do nichž je třeba odevzdat vytištěný, vyplněný a podepsaný Návrh na vyslání k rukám Mgr. Kalouskové na ZO RUP:

• Rusko (uzávěrka již 15.10.2018)
  • Čína (14.12.18)
  • Itálie (31.12.2018)

Podrobné informace naleznete také v sekci Další programy / AIA - vládní stipendia MŠMT

Termín odevzdání přihlášek se blíží také pro řádu stipendia na základně výběrového řízení, které je otevřené pro všechny veřejné vysoké školy. V tom případě zájemce nepodává Návrh na vyslání na ZO RUP (lze si jej nechat potvrdit na ZO fakulty, případně ZO RUP), ale posílá spolu s ostatními náležitostmi přímo na MŠMT (viz web AIA).

Týká se do stipendijních míst do následujících zemí:

• Rusko (31.10.2018)
  • Německo (celá řada stipendia přes DAAD) s uzávěrkou 15.11.2018, můžete se také hlásit na skupinové studijní cesty do Německa s uzávěrkou 1.11.2018
  • Švýcarsko (16.11.2018)
  • Izrael (22.11.2018)
  • Peru (30.11.2018
  • Maďarsko (30.11.2018)
  • Rakousko, program Aktion (30.11.2018)

Zdroj: Akademická informační agentura a ZO RUP