ŘECKO/LOTYŠSKO/NĚMECKO - AIA - Stipendia za základě mezinárodních smluv

Ilustrační foto: Green Chameleon, Unsplash.com
Pondělí 11. leden 2021, 10:23 – Text: -sp-

"Dovolujeme si Vás informovat o blížících se termínech podání žádostí o stipendium na základě mezinárodních smluv.

Akademičtí pracovníci mohou žádat o jedno ze šesti stipendijních míst pro studijní a výzkumné pobyty v Řecku v roce 2021. Maximální délka pobytu je 7 dní, výše stipendia činí 110 Eur denně. Nabídka je ovšem podmíněna notifikací řecké strany, ke které ještě nedošlo. Zájemci posílají do 21. ledna 2021 pouze vyplněný a potvrzený Návrh na vyslání / Žádost o přiznání stipendia na adresu Akademické informační agentury, Dům zahraniční spolupráce, Na Poříčí 1035/4, 110 00 Praha 1. Upozorňujeme,  že akceptační dopis řecké přijímací instituce je nutné předložit dva měsíce před zahájením pobytu.

Potvrzení zahraničního oddělení přijímá AIA naskenované.

Lotyšsko nabízí studentům a učitelům VŠ dvě místa na tematicky a oborově zaměřené letní školy. Seznam letních škol pro rok 2021 ještě není zveřejněn. Zájemci zasílají přihlášky (Návrh na vyslání / Žádost o přiznání stipendia, motivační dopis a v případě studentů též doklad o vykonaných zkouškách) do 31. ledna 2021 do kanceláře Akademické informační agentury, Dům zahraniční spolupráce, Na Poříčí 1035/4, 110 Praha 1 poštou anebo elektronicky na e-podatelna@dzs.cz. Stipendium pokryje kurzovné, ubytování a stravování.

VŠ učitelé mohou žádat do 1. února 2021 o stipendia DAAD (Německé akademické výměnné služby) pro studijní cesty skupin studentů do Německa. Maximální počet studentů je 15, doprovodí je jedna VŠ učitelka/jeden VŠ učitel. Během studijní cesty se navštěvují minimálně dvě univerzity v Německu a délka pobytu je 7 až 12 dní. Finanční podpora činí 50 EUR za osobu a den. Pro tato stipendia vypíše DAAD tří termíny ročně, k 1. únoru se žádá o cesty, které se konají od 1. června. Žádosti se odevzdávají pouze do portálu DAAD."

Zdroj: DZS - Akademická informační agentura