DZS - nabídky vysokoškolského vzdělávání, březen 2023

Ilustrační foto: abby chung, pexels.com
Pondělí 6. březen 2023, 12:07 – Text: -ap-

Stipendia pro vysokoškolské studenty a pedagogy

Využijte příležitosti získat stipendia na studijní, výzkumné a přednáškové pobyty pro studenty a pedagogy vysokých škol, nepromeškejte pozvánky na vzdělávací akce. Akademická informační agentura zveřejňuje přehledy jednotlivých stipendijních nabídek ve vyhledávači stipendií AIA a souhrnně v katalogu na stránkách AIA. O dění v březnu a o blížících se termínech informujeme podrobně v Novinkách na našem webu.

Výzkumné a stipendijní příležitosti do Rakouska

Do 15. března je možné podávat žádosti o stipendia programu AKTION ČR – Rakousko na přípravu závěrečné práce pro studenty MSP/DSP, na krátkodobé výzkumné pobyty pro VŠ pedagogy a na přípravu habilitační práce v Rakousku. Měsíční výše stipendia pro studenty při pobytech v Rakousku činí 1 150 €. Žádost se vyplňuje online.  Do 15. dubna je možné podávat žádost o jednoměsíční stipendium pro VŠ pedagogy. Měsíční výše stipendia je 1 250 € a je možné o něj žádat opakovaně. Žádost se vyplňuje rovněž online.

Příležitosti pro zájemce o projektovou spolupráci

Vysokoškolské instituce mohou žádat o dotace pro projekty spolupráce v rámci programu AKTION ČR – Rakousko pro realizaci v období od 1. července do 31. prosince 2023 do 15. dubna 2023. Přečtěte si pokyny pro sestavení návrhů projektů.