Ceny Domu zahraniční spolupráce za rok 2022

Ilustrační foto: nataliya vaitkevich, pexels.com
Pondělí 27. březen 2023, 15:04

23. března 2023 se v pražském Slovanském domě konalo vyhlašování cen Domu zahraniční spolupráce za rok 2022, kterého se účastnili i zástupci Oddělení pro mobility RUP. Cílem akce bylo ocenění úspěšných projektů mezinárodního vzdělávání, které byly realizovány v uplynulém roce, a rovněž motivace dalších organizací k zapojení do mezinárodních vzdělávacích aktivit. Soutěžilo se v sedmi kategoriích – inkluze a diverzita, udržitelnost, digitalizace, participace, flexibilita a inovace, internacionalizace a jednotlivci.

kategorii jednotlivců byla za Univerzitu Palackého nominována studentka z Ukrajiny Mariia Borodenko, která na jaře 2022 absolvovala velmi úspěšnou stáž v týmu mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc (AFO) na pozici Database Maker Working with Terminology in the Field of Science Documentary. Mariia se probojovala do finále mezi šest nejúspěšnějších kandidátů a ačkoli byl nakonec v silné konkurenci vítězem zvolen běloruský student Pavel Rubtsou, považujeme její nominaci do finále za skvělý výsledek.

V kategorii digitalizace pak zvítězila se svým projektem Friendship is IN, Cyberbullying is OUT Základní škola Zeyerova z Olomouce. Olomouc si tedy z klání odnesla jedno prvenství.

Více informací o akci lze nalézt na webových stránkách DZS a rovněž v publikaci, která byla u této příležitosti vydána.