Univerzita Palackého připravila pro své absolventy letní party na Vltavě

čtvrtek 10. srpen 2017, 10:35 – Text: OK

Olomouc (10. srpna 2017) – Olomouc se chystá do Prahy! Už v sobotu 12. srpna se v našem hlavním městě uskuteční letošní setkání absolventů Univerzity Palackého. Letní univerzitní party se bude konat na břehu Vltavy.

Po skončení loňského velmi úspěšného Absolventského setkání v Olomouci, na které přijely tisíce účastníků jak z České republiky, tak i ze zahraničí, jsme chtěli připravit něco překvapivého a méně obvyklého i pro další rok. S vědomím faktu, že celá řada našich absolventů vybudovala svoji kariéru v hlavním městě, jsme letos zvolili populární vltavskou náplavku a neformální party na lodi. Rádi bychom mimo jiné absolventy seznámili s modernizací univerzity, s jejími úspěšnými osobnostmi, se skvělými olomouckými restauracemi, hotely i novými možnostmi vyžití v Olomouckém kraji. Předně ale nabízíme setkání a celodenní zábavu,“ řekl prorektor Petr Bilík, který je hlavním garantem akce.

Absolventské setkání UP bude ve znamení vody a letní pohody na náplavce. Hlavní program bude od 13 hodin na lodi Cargo Gallery, kde účastníky přivítá rektor UP Jaroslav Miller. Představí se tady i jednotlivé fakulty a bude se až do noci hodně hrát – vystoupí kapely Homebwoyrasta, Sugar a Spice holding company a Hitfakers. Čas okolo půlnoci bude v podpalubí patřit DJ Party.

Kromě lodi Cargo Gallery bude další program v Kayak Beach Baru, kde si budou moct absolventi dát příjemný letní drink, zdarma si půjčit kajak či paddle board a prohlédnout si tak Prahu z vodní hladiny, nebo si zahrát beach volejbal. Univerzita totiž na odpoledne připravila i absolventský volejbalový turnaj. „Velkým zpestřením programu bude i speciální loď s vířivkou a barem, kterou budou mít naši absolventi zdarma k dispozici. Lodička s lázní bude připravena ve večerních hodinách a bude vyplouvat od železničního mostu pod vyšehradskou skálou,“ uvedla Eva Blažková, hlavní organizátorka setkání na UP.

O hudební pohodu se bude v Kayak Beach Baru starat studentské internetové rádio UP AIR. Večerní program vyvrcholí videomappingem. „Chystáme velké překvapení. Spojíme Vltavu s naší univerzitou a díky hudbě, technice a hře světel vytvoříme magickou vizuální kompozici,“ naznačil Martin Müller z Audiovizuální produkce UP.

Absolventi Univerzity Palackého se v sobotu 12. srpna na břehu Vltavy poznají snadno. Pokud se budou chtít zúčastnit party, přijdou k akreditačním stánkům na břehu v blízkosti lodi Cargo Gallery, kde dostanou speciální náramky na ruku. Díky nim se budou moci zúčastnit programu. „Náramky si ale zájemci mohou vyzvednout už nyní v Olomouci v UPointu – informačním centru Univerzity Palackého. Stačí předložit občanku, my ověříme absolvování školy a vydáme náramek,“ doplnila Eva Blažková. Připomněla také, že každý z absolventů může mít jednočlenný doprovod, který se může účastnit celého programu. „Zájem o připravované setkání je mezi našimi absolventy obrovský. Do Prahy se chystají absolventi Univerzity Palackého z celé republiky,“ dodala Eva Blažková.

Party „Olomouc v Praze“ doprovází i soutěže, ve kterých účastníci mohou získat řadu benefitů a výhod od partnerů spolupracujících na programu s UP. Jedna ze soutěží je „vizitková“. Budeme rádi, když se naši absolventi pochlubí, kde po studiu na UP pracují. Když nám při akreditaci vhodí vizitku do označeného boxu, mají šanci při večerním losování těchto vizitek vyhrát atraktivní ceny,“ uvedla Eva Blažková.

Kontaktní osoby:

Petr Bilík | prorektor pro vnější vztahy
Univerzita Palackého v Olomouci
E: petr.bilik@upol.cz | M: 774 409 069

Eva Blažková
Univerzita Palackého v Olomouci | konferenční servis
E: eva.blazkova@upol.cz | T: 585 631 157