Univerzita Palackého pořádá historicky první MEET UP

středa 20. září 2017, 9:39 – Text: OK

Olomouc (20. září 2017) – Začátek semestru na Univerzitě Palackého v Olomouci letos nebude jen ve znamení povinností. V úterý 26. září se totiž v areálu vysokoškolských kolejí na Envelopě uskuteční vůbec poprvé akce MEET UP. Neformální zahájení semestru plné hudby, divadel, filmu, studentských organizací nebo sportovních aktivit je určeno nejen studentům prvních ročníků.

Studenti studentům
MEET UP je společnou akcí Univerzity Palackého a několika studentských organizací. Právě ty s nápadem zahájit semestr dohromady a představit studentům a veřejnosti jak studentské spolky, tak univerzitní součásti přišly,“ uvedl Ondřej Martínek, koordinátor akce. V průběhu úterý vyroste v areálu kolejí a právnické fakulty hudební scéna, divadelní šapitó, sportoviště, desítky stánků prezentujících studentské aktivity, Pevnost poznání, Knihovnu UP či Vědeckotechnický park UP. Studenti se přitom nepodílí jen na organizaci, ale jsou zapojeni i do programu.Většinu programu, který bude trvat od 16 hodin do půlnoci, tvoří studentské kapely, divadla či výtvarníci. V rámci interaktivních prezentací se pak představí více než dvacet studentských organizací, fakulty univerzity a další spřátelené organizace,“ řekla za studentské spolky pořadatelka Zuzana Řezníčková. Z divadel se představí Divadlo Tramtarie, O.LI.V.Y. a divadelní spolky Po škole a Nabalkoně. O sportovní vyžití se postará iniciativa Zaparkuj – oživujeme veřejný prostor nebo Akademik sport centrum, které chystá vzorové sportovní hodiny v přilehlých tělocvičnách a ve venkovních prostorech.

Silent disco i filmová projekce
Před právnickou fakultou zahrají kroměřížská punk-rock-folková kapela Paradox, olomoučtí Dirty Old Dogs či The Atavists z Hradce Králové, kteří již byli v line-upu Colours of Ostrava a předskakovali Biffy Clyro v Praze. „Mimo to v areálu vystoupí řada místních písničkářů a buskerů, stejně jako výtvarné skupiny Lesmír a Chaos Company,“ dodal Martínek. Během večera se na pódiu objeví také rektor Jaroslav Miller se zdravicí ke studentům.

Bohatý program připravuje i spolek Udržitelný Palacký v areálu komunitní zahrádky Václavka a v přilehlém FreeShopu UP, který slouží studentům ke směně potravin nebo vybavení kolejí a bytů. Večer pak budou v divadelním stanu promítány s Olomoucí spjaté krátké studentské snímky ve výběru festivalu studentských filmů VŘED. Od desíti do půlnoci završí program v šapitó silent disco v režii studentského radia UP AIR a filmová projekce snímku Axolotl Overkill v přístavišti u Ololodi,“ upřesnila Řezníčková. Připraveny jsou i after party v přilehlých klubech. Celý program je volně přístupný a určen nejen akademické obci.

Více na meetup.upol.cz.

Kontaktní osoba:
Ondřej Martínek | specialista komunikace & event manager
Univerzita Palackého v Olomouci | oddělení komunikace
E: ondrej.martinek@upol.cz | T: 585 631 022