Máte podnikatelský nápad? Univerzita Palackého hledá Podnikavé hlavy

Středa 29. duben 2020, 9:03 – Text: OK

Olomouc (27. dubna 2020) – Univerzita Palackého v Olomouci opět hledá podnikavé hlavy, aby jim pomohla se začátkem a rozjezdem podnikání. Podnikavého ducha by podle organizátorů z Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého v Olomouci (VTP UP) neměla zastavit ani současná epidemiologická situace, proto mají zájemci k dispozici online konzultace s mentory a stejnou formu bude mít i finále soutěže. Přihlášky je možné podat do 18. května.

„Jsem si jist, že situace, v níž jsme se tak nenadále ocitli, je pro skutečné podnikavé povahy výzvou, a nikoli brzdou. Nás rozhodně nezastaví a stejně jako v předchozích letech se moc těším na nové nápady a podnikavce, kteří se s námi pokusí realizovat své nápady a sny,“ řekl ředitel VTP UP Roman Jurečka a připomenul, že jako odměnu a pobídku pro vítěze v letošním roce univerzita nabízí ceny v hodnotě 288 000 korun.

Nejlepší podnikatelský záměr získá nejen finanční odměnu 70 000 korun a věcné ceny. Autor vítězného nápadu se může po dobu jednoho roku těšit také na bezplatné využívání vlastní kanceláře ve VTP UP, kde bude moci realizovat svůj nápad, a 10 hodin konzultačních služeb měsíčně.

Soutěž pořádá VTP UP již po jedenácté a zájemci se mohou hlásit na stránkách do 18. května. Do 12 hodin je potřebné zaslat požadované dokumenty a podnikatelský záměr. Před jeho sepsáním je možné nápad konzultovat s mentory na VTP UP a poradit se s nimi i o přípravě ostatních písemných podkladů. V současné době však pouze online. Konzultaci si mohou začínající podnikatelé domluvit e-mailem na adrese podnikavahlava@upol.cz. „Na všechny účastníky se již velmi těšíme. Účastí v soutěži Podnikavá hlava nemáte co ztratit, můžete jedině získat,“ připomíná manažerka soutěže Jitka Zmítková.

Podnikavá hlava probíhá pod záštitou a za finanční podpory Olomouckého kraje a za finanční podpory generálního partnera Komerční banky, a. s. Spolupořadatelem soutěže je OK4Inovace.

Podrobné informace o soutěži naleznete na webu www.podnikavahlava.cz.

Kontaktní osoby:
Martina Novotná | PR manager