Erasmus+ Výzva pro předkládání návrhů projektů 2018

Úterý 31. říjen 2017, 15:01 – Text: -sb-

Ve středu 25. října byla zveřejněna Erasmus+ Výzva pro předkládání návrhů projektů 2018.

Tato výzva k předkládání návrhů se týká akcí programu Erasmus+:

Klíčová akce 1 (KA1) – Vzdělávací mobilita jednotlivců

• mobilita jednotlivců v oblasti vzdělávání, odborné přípravy a mládeže
  • sdílené magisterské studium Erasmus Mundus
  • rozsáhlé akce Evropské dobrovolné služby

Klíčová akce 2 (KA2) – Spolupráce na inovacích a výměně osvědčených postupů

• strategická partnerství v oblasti vzdělávání, odborné přípravy a mládeže
  • znalostní aliance
  • aliance odvětvových dovedností
  • budování kapacit v oblasti vysokoškolského vzdělávání
  • budování kapacit v oblasti mládeže

Klíčová akce 3 (KA3) – Podpora reformy politiky

• strukturovaný dialog: schůzky mladých lidí a činitelů s rozhodovacími pravomocemi v oblasti mládeže

Program Jean Monnet

• katedry programu Jean Monnet
  • moduly programu Jean Monnet
  • centra excelence programu Jean Monnet
  • podpora programu Jean Monnet pro instituce a sdružení
  • sítě programu Jean Monnet
  • projekty programu Jean Monnet

• partnerství pro spolupráci v oblasti sportu
  • neziskové evropské sportovní akce

Pozor! Univerzita může podat pouze jednu přihlášku projektu mobilit s programovými zeměmi (KA 103) a jednu přihlášku projektu mobilit s partnerskými zeměmi (KA 107), ve které budou zahrnuty všechny plánované mobility! Pokud by univerzita podala více přihlášek, budou všechny zamítnuty!

Návrhy plánovaných mobilit s partnerskými zeměmi bude shromažďovat Zahraniční oddělení, Mgr. Yvona Vyhnánková do 15. 12. 2017. Pro předkládání těchto dílčích návrhů budou připraveny pokyny – zveřejnění předpokládáme v polovině listopadu.

Více informací o projektech mobilit najdete na  https://iro.upol.cz/erasmus/informace-pro-koordinatory/ (mobility s programovými zeměmi) a na https://iro.upol.cz/erasmus/mezinarodni-kreditova-mobilita-ka107/ (mobility s partnerskými zeměmi). Případné návrhy projektů můžete již nyní konzultovat s Mgr. Yvonou Vyhnánkovou.

Úplné znění výzvy je ve všech oficiálních jazycích EU dostupné na http://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=uriserv:OJ.C_.2017.361.01.0032.01.ENG&toc=OJ:C:2017:361:TOC, příručku k programu Erasmus+ pro rok 2018 naleznete na http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/resources/programme-guide.

Termíny pro předkládání žádostí decentralizovaných aktivit v oblasti vysokoškolského vzdělávání jsou následující:

• Mobility jednotlivců (KA103 a KA107): 1. února 2018
  • Strategická partnerství (KA2): 21. března 2018

Žádosti o centralizované projekty lze předkládat v těchto termínech:

• Sdílené magisterské studium Erasmus Mundus: 15. února 2018
  • Znalostní aliance: 28. února 2018
  • Aliance odvětvových dovedností: 28. února 2018
  • Budování kapacit v oblasti vysokoškolského vzdělávání: 8. února 2018
  • Akce programu Jean Monnet: 22. února 2018

Dům zahraniční spolupráce uskuteční sérii informačních seminářů k Výzvě 2018 pro aktivitu Mobility jednotlivců (KA103 a KA107), které se budou konat v Praze (30. 11., 14. 12.), Brně (7. 12.) a v Olomouci (8. 12.). O spuštění registrace na tyto semináře Vás budeme informovat.