Aktuální informace o možnostech ubytování na kolejích pro studenty

pátek 23. říjen 2020, 20:00 – Text: skm

Koleje a menzy UP

Můžu se odstěhovat z kolejí bez „penálí“? Je možné v aktuální situaci obdržet nějakou slevu na kolejném? Tyto a mnohé další dotazy týkající se bydlení na kolejích v posledních dnech s ohledem na aktuální covidkrizi zcela pochopitelně přibývají. Vedení kolejí a menz proto připravilo pro studenty dvě varianty přerušení jejich bydlení. Pochopitelně je možné i nadále pokračovat v bydlení na kolejích bez jakýchkoliv změn.

Studenti, kteří chtějí ukončit či přerušit svůj pobyt na kolejích, mohou vybírat z těchto možností:

I. Odhlášení se z kolejí

Studenti, kteří se budou chtít z kolejí zcela odhlásit (tzn. předat vyklizený pokoj a ukončit svou ubytovací smlouvu), zaplatí kolejné pouze do konce října a další ustanovení ubytovací smlouvy se na ně vztahovat nebude. V tomto případě nemají v dalších semestrech stejný pokoj garantován. V případě žádosti o ukončení ubytovací smlouvy se ozvěte vaší ubytovací referentce.

II. Věci na kolejích, klíče u referentky

Studenti, kteří si budou chtít nechat na pokoji své věci a pokoj si nadále udržet, mají možnost čerpat slevu z ubytování ve výši 50 % od listopadu 2020 do odvolání za této podmínky: pošlou či odevzdají klíče u své ubytovací referentky do depozitu do konce října 2020.

Adresy pro odesílání klíčů:

• studenti z kolejí Neředín a E. Rošického:
    recepce koleje Neředín 2
    U letiště 786/14
  • studenti z kolejí Šmeralova, 17. listopadu, B. Václavka
    recepce koleje Šmeralova
    Šmeralova 1084/6
  • studenti z kolejí Generála Svobody, J. L. Fischera, Chválkovice
    recepce koleje Generála Svobody
    Šmeralova 1122/12
    779 00 Olomouc

Další rozhodnutí ohledně ubytování na kolejích vedení Správy kolejí a menz UP diskutuje, připravuje a představí je na základě rozhodnutí vedení UP a fakult UP.

Děkujeme za pochopení této výjimečné situace.