Portál  |  STAG  |  e-mail
English
Univerzita Palackého
15.05.2009, 11:57, Stáří: 4 r.

Neuvěřitelné - opět vítězství na soutěži GISáček!

Autor: -přf-

Již šestým rokem nepřetržitě za sebou vyhráli studenti olomoucké geoinformatiky první místo v kategorii bakalářských prací na studentské soutěži GISáček. Letos to bylo ve 12. ročníku této soutěže, který proběhl 12. května.

Na konferenci se představují zejména studenti ostravské Hornicko-geologické fakulty oboru geoinformatika a přijíždí i studenti ostatních vysokých škol z České a Slovenské republiky, kde je tento obor vyučován.

Z řad našich studentů se soutěže zúčastnilo osm, z toho šest v kategorii bakalářských prací, dva v sekci magisterských prací a jeden v posterové sekci. 

Výsledky jsou následující:

Bakalářské práce:
1. místo: Ondřej Sadílek (Plán parků Filozofické fakulty UP Olomouc s 3D vizualizací)
3. místo: Zbyněk Janoška (Faktorová analýza výskytu vybraných botanických a zoologických taxonů)

Magisterské práce:
2. místo: Alena Vondráková (Analýza a geovizualizace environmentálních rizik)
3. místo: Miroslav Pizur (Webový portál pro inventarizaci starých ovocných sadů na území Bílých Karpat)

Výstup bakalářské práce, průlet 3D modelem parků Filozofické fakulty a rektorátu UP, můžete zhlédnout mimo jiné na YouTube na odkazu http://www.youtube.com/watch?v=JPcLOhqbFKc.

Bližší informace jsou na http://gis.vsb.cz/GISacek/GISacek_2009. Všem našim studentům gratulujeme k úspěchu a děkujeme za velice pěknou prezentaci naší univerzity a Katedry geoinformatiky. A ostatní studenty geoinformatiky zveme k účasti na příští studentské konferenci v roce 2010. Že bychom vyhráli i posedmé?



Aktuální zpravodajství a publicistiku z Univerzity Palackého najdete na stránkách Žurnálu Online.

Stránka aktualizována: 04. 04. 2011, Daniel Agnew